o just made

JUST made powstało z mojej osobistej miłości do rękodzieła i radości, jaką daje mi tworzenie – w ostatnim czasie głównie z Washpapy, czyli impregnowanego papieru (washable paper).  Początek mojej znajomości z tym materiałem zbiegł się z organizowaną przez Washpapa & Alternative Textiles trzecią edycją konkursu #washpapachallenge – Paper & Fashion Design, w którym wykonana przeze mnie z papieru suknia baletnicy zajęła finałowe miejsce. To była piękna i ekscytująca przygoda, która rozkochała mnie w tym papierze na dobre. Szycie z Washpapy przerodziło się w pasję tworzenia wyjątkowych rzeczy. Wyjątkowych ze względu na zaangażowanie w każdy etap ich powstawania oraz z uwagi na materiał z którego są zrobione, pozwalający na surowy sposób ich wykończenia.

Torebki i akcesoria wykonuję osobiście lub przy współpracy z zaprzyjaźnioną krawcową ;).  Są to zatem produkty powstające lokalnie, w Polsce.

Wykorzystuję papier w kolorach, fakturach i wykończeniach gotowych, dostępnych na polskim rynku, jak i samodzielnie farbowany. Jeśli na mojej stronie nie ma torebki w kolorze o którym marzysz, napisz do mnie, może będę mogła Twoje marzenie spełnić. Realizowanie Waszych indywidualnych wizji cieszy mnie tak samo, jak własnych pomysłów. W każdy projekt wkładam swoje serce i dbam o jego staranne wykończenie.

Papier z którego szyję – Washpapa – posiada certyfikat Oeko-Tex oraz Forest Stewardships Council (SCS) przyznawany drzewnym produktom leśnym. Jest to produkt trwały, elastyczny i wytrzymały, a swoim wyglądem przypomina skórę. Nie odkształca się w wodzie i nie rozpuszcza, można go zatem prać. Więcej informacji na jego temat możecie przeczytać na stronie: washpapa.pl

Barwniki, które stosuję do farbowania, są nietoksyczne. Używam gotowych kolorów, albo sama mieszam barwniki aby osiągnąć pożądaną barwę lub odcień. Oczekiwanie na efekt farbowania, niezmiennie mnie ekscytuje :).

Jeśli cenisz polskie rzemiosło, lubisz kupować świadomie, interesują Cię wyjątkowe produkty uszyte z miłością, z nietypowych materiałów – myślę, że znajdziesz u mnie coś dla siebie.